Projekta “ENVIRONMENTAL CHALLENGE ACCEPTED” ietvaros ir noslēdzies starptautisks jauniešu vides iniciatīvu konkurss, kurā jaunieši no Eiropas valstīm dalījās ar to sasniegumiem vides aizsardzības jomā.  Konkursa īstenošanu koordinēja Youth and Environment Europe (YEE)  – starptautisks jauniešu vides organizāciju tīkls, kuram ir vairāk nekā 30 gadu pieredzei darbā ar jauniešu vides iniciatīvām.

Dems_3

Konkursā bija aicinātas piedalīties jauniešu vides organizācijas un neformālas jauniešu grupas, kas vietējā līmenī pēdējo 5 gadu laikā ir paveikušas vērtīgus darbus vides aizsardzības labā. Iesniegtie pieteikumi tika vērtēti pēc jau iepriekš izziņotiem kritērijiem, piemēram, iniciatīvas ietekme, radošums un jauniešu spēja pasniegt savu veikumu.

Uzvarētāji tika izvēlēti divās kategorijās – publiskais balsojums un žūrijas balsojums. Žūrijā ietilpa projekta “ENVIRONMENTAL CHALLENGE ACCEPTED” partnerorganizāciju deleģēti pārstāvji.

Konkursā tika saņemti 16 pieteikumi no 11 Eiropas valstīm. Ar saņemtajiem pieteikumiem iespējams iepazīties interneta vietnē:
http://www.yeenet.eu/index.php/projects/events/1506-environmental-challenge-accepted-competition-entries

Publiskajā balsojumā visvairāk balsu ieguva “Young Researchers of Serbia (YRS)” no Serbijas, kas īstenoja pilsētas apzaļumošanas iniciatīvu Belgradas mikrorajonā. Žūrijas balsojumā visvairāk tika novērtēta “NAJU Hamburg” (Vācija) jauniešu iniciatīva – Hamburgas parkā ierīkotais zaļais stūrītis ar vietējai dabai raksturīgiem augiem un kukaiņu “viesnīcu”. Īpaši tika novērtēta arī biedrības „Dēms” (Latvija) īstenotā Liedes upes izzināšanas un straujteču veidošanas aktivitāte projekta „Kuš! Zāle aug!” ietvaros.

Konkursa uzvarētāji saņēma vērtīgas balvas no videi draudzīga brīvdabas aprīkojuma uzņēmuma “Patagonia”. Arī pārējie dalībnieki par ieguldīto darbu un enerģiju tika iepriecināti ar nelielām veicināšanas balvām.

Pateicoties konkursam, jauniešiem bija iespēja novērtēt savu pienesumu Eiropas dabas saglabāšanas labā.

Konkursa rezultāti: http://www.yeenet.eu/index.php/projects/events/1495-environmental-challenge-accepted-competition

Projekta “ENVIRONMENTAL CHALLENGE ACCEPTED” mērķis ir rast inovatīvas pieejas jauniešu pilsoniskās līdzdalības kvalitātes uzlabošanā, veicinot jauniešu prasmi pārliecināt ieinteresētās puses par nepieciešamību īstenot to piedāvātos risinājumus vides aizsardzības jomā. Tā ietvaros vairākas jauniešu grupas 5 Eiropas valstīs risinās vietēja līmeņa vides aizsardzības problēmas.
Projekts norisinās laika posmā no 2016.gada 1.jūnija līdz 2017.gada 31.oktobrim piecās valstīs – Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Čehijā un Portugālē. Sadarbības partneri: Estonian Fund for Nature (Igaunija); Organização para a Promoção dos Ecoclubes (Portugāle);Youth and Environment Europe (Čehija); Lithuanian Fund for Nature (Lietuva).

Projekts tiek īstenots “Erasmus+: Jaunatne darbībā” ietvaros ar Eiropas Savienības finansējuma atbalstu. Eiropas Komisijas atbalsts šīs informācijas tapšanai nav uzskatāms par tās satura apstiprinājumu, kas atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.

eca-01

Print