Norisinājusies otrā starptautiskā tikšanās projekta “ENVIRONMENTAL CHALLENGE ACCEPTED” ietvaros. Tā nosirsinājās Porto, 2016.gada 4.-6.novembrī.

img_5437
Tikšanās mērķis bija pilnveidot projekta partneru izstrādātos vietējo problēmu risināšanas plānus, kā arī vienoties par nosacījumiem starptautiskam jauniešu konkursam, kura ietvaros jauniešu no Eiropas valstīm dalīsies ar panākumiem vietējo vides aizsardzības problēmu risināšanā.

img_5396

Kopš projekta sākuma projekta partneri ir izveidojuši vietējo jauniešu iniciatīvas grupas 6-10 jauniešu sastāvā, kā arī izvēlējušies vietējas vides aizsardzības problēmas, kuras paredzēts risināt šī projekta ietvaros. Katrai problēmai tiek izvirzīti konkrēti sasniedzamie rādītāji, lai projekta noslēgumā var novērtēt jauniešu paveikto. Dažas no izvēlētajām problēmām:

1) Estonian Fund for Nature (Igaunija) jaunieši veiks Ziemeļu upespērleņu (Margaritifera margaritifera) aizsardzības pasākumus vietējā upē (ūdens analīzes, aizsprostu novākšanu, piesārņojuma avotu apzināšana un novēršana u.c.);

2) Lithuanian Fund for Nature (Lietuva) jaunieši risinās vietēja līmeņa atkritumu apsaimniekošanas problēmas, kā arī veiks Viešvilė upes piesārņojuma avotu noskaidrošanu un novēršanu;

3) Organização para a Promoção dos Ecoclubes (Portugāle) jaunieši veiks mežu ugunsgrēku radīto problēmu novēršanu – atjaunos mežu ar vietējās izcelsmes augu sugām un ierobežos svešzemju augu sugu izplatību, kā arī veiks vietējās upītes attīrīšanas pasākumus, izveidojot dabisko ūdens attīrīšanas sistēmu upē.

4) Biedrība “BALTA DABA” (Latvija) sadarbībā ar vietējām dabas aizsardzības iniciatīvas grupām veiks Jaunpiebalgas novada dabas vērtību auditu – dokumentēs novadā sastopamo dabas daudzveidību, lai spētu to aizsargāt. Otrkārt, tiks veikta iepriekš uzstādīto putnu būru atjaunošana, kā arī jaunu izveide, lai nodrošinātu piemērotas vietas putnu ligzdošanai, kā arī tiks veikta šo putnu būru kontrole un uzturēšana.

5) Youth and Environment Europe (Čehija) koordinēs starptautisku konkursu kura ietvaros jaunieši no Eiropas valstīm dalīsies ar panākumiem vietējo vides aizsardzības problēmu risināšanā.

Tikšanās laikā bija iespēja arī piedalīties pasākumā, kura laikā ar vietējām koku sugām tika apstādīta ar zemes kārtu apsegta vietējā atkritumu izgāztuve, kā arī dabā aplūkot problēmas, kuras vietējās iniciatīvas ietvaros risinās projekta partneris no Portugāles.

img_5406

img_5412

20161104_162114

Projekta “ENVIRONMENTAL CHALLENGE ACCEPTED” mērķis ir rast inovatīvas pieejas jauniešu pilsoniskās līdzdalības kvalitātes uzlabošanā, veicinot jauniešu prasmi pārliecināt ieinteresētās puses par nepieciešamību īstenot to piedāvātos risinājumus vides aizsardzības jomā. Tā ietvaros vairākas jauniešu grupas 5 Eiropas valstīs risinās vietēja līmeņa vides aizsardzības problēmas.
Balstoties uz reālu problēmu risināšanas pieeju, tiks meklēti labākie risinājumi jauniešu pilsoniskās līdzdalības kvalitātes uzlabošanai. Projekta ietvaros jaunieši organizēs arī starptautisku konkursu, kurā tiks apkopoti labās prakses piemēri par to, kā Eiropas jaunieši ir panākuši konkrētus risinājumus vietējo vides problēmu atrisināšanai.

Projekta laikā notiks 3 starptautiskās tikšanās, lai pārrunātu projekta progresu un apmainītos labās prakses piemēriem jauniešu pilsoniskās līdzdalības jomā. Projekta ietvaros ekspertu grupa izstrādās video apmācību Eiropas jauniešu vides organizācijām, lai tās kvalitatīvāk spētu sasniegtos rezultātus atraktīvi, saistoši un inovatīvi atspoguļot to mērķa grupām – ziedotājiem, pašvaldībām, valsts institūcijām.

Projekts “ENVIRONMENTAL CHALLENGE ACCEPTED” norisinās laika posmā no 2016.gada 1.jūnija līdz 2017.gada 31.oktobrim piecās valstīs – Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Čehijā un Portugālē. Sadarbības partneri: Estonian Fund for Nature (Igaunija); Organização para a Promoção dos Ecoclubes (Portugāle);Youth and Environment Europe (Čehija); Lithuanian Fund for Nature (Lietuva).

Projekts tiek īstenots “Erasmus+: Jaunatne darbībā” ietvaros ar Eiropas Savienības finansējuma atbalstu. Eiropas Komisijas atbalsts šīs informācijas tapšanai nav uzskatāms par tās satura apstiprinājumu, kas atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.

logo1

eca-01